شرکت رهیاب جم تهران

صفحه نخست محصولات  خدمات مشاوره تقویم نمایشگاه پیوندها تماس با ما

 

 

 

شناسگر ترافیکی توزین خودرو

 

T Port

VIP/ IVIP/ T

TraficamVIP/ D

 

بروشور Vip / T ...


 

 

شناسگر یکپارچه


در پروژه­های ITS و کنترل بزرگراه­ها لازم است که در فواصل مختلف مسیر، اطلاعات تراکم و سرعت جریان ترافیک بزرگراه برداشت گردد. علاوه بر این بروز هرگونه واقعه در مسیر بایستی به سرعت تشخیص داده شده و نسبت به آن عکس العمل های مناسب نشان داده شود. شناسگرهای  VIP/T که معمولاً در نقاط حساس و مهم بزرگراه مثل ورودی­ها و خروجی­ها نصب می­شوند، همزمان قادرند دو عملکرد زیر را به انجام رسانند:

  • جمع آوری اطلاعات راجع به حجم، سرعت، نرخ اشغال و ترکیب ترافیک مسیر

  • تشخیص خودکار وقایع مثل توقف، تصادف، کاهش ناگهانی سرعت و حرکت در خلاف جهت

با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده توسط این شناسگرها، سیستم کنترل هوشمند ترافیک می تواند پیامهای مناسب را از طریق تابلوهای متغیر و دیگر ابزارها به رانندگان رسانده و رانندگان را به مسیرهای مناسب تر هدایت و در صورت بروز سانحه در یک نقطه، از تصادف های احتمالی بعدی جلوگیری نماید.

استفاده از شناسگرهای پردازش تصویری ترافیکون برای جمع آوری اطلاعات و تشخیص تصادفات نسبت به سایر انواع شناسگرها مثل شناسگرهای اندوکتانسی یا راداری یک حسن عمده دارد: با این نوع شناسگرها، علاوه بر دریافت اطلاعات راجع به وقایع، می توان تصویر واقعه را نیز به صورت همزمان و یا بعداً در هنگام بررسی واقعه مشاهده نموده و از جزئیات ماوقع به عینه مطلع گردید. شایان ذکر است که در صورت بروز واقعه، تصویر قبل و بعد از واقعه در سیستم برای مدت قابل تعریف، مثلاً 30 ثانیه،  به صورت خودکار ضبط می شود.